Dažniausiai užduodami klausimai

Dažniausios to priežastys yra didelės darbinės apkrovos, mažas judėjimas, ilgai trunkantis ar dažnai pasikartojantis stresas, viršsvoris, silpnai išsivystęs limfinis kelias.

Taikant chemijos terapiją, palaipsniui kemšasi limfagyslės. Didelę rolę taip pat žaidžia jus šiuo laikotarpiu lydintis streso faktoriaus. Visas šis „kokteilis“ gali sukelti tinimą. Patinimas gali praeiti pats, tačiau tai nutinka retai. Patinimui besitęsiant, leidus jus gydančiam gydytojui, galima jį mažinti taikant manualinį limfodrenažinį masažą, bintavimą, kinezireapiją. Tai turi atlikti specialistas, turintis atitinkamą išsilavinimą.

Tai priklauso nuo to, kaip greitai buvo kreiptasi į kineziterapeutą (limfotakos specialistą), kaip yra susiformavęs kolorlateralinis takas (jis formuojasi, nes chemijos ir radioterapijos metu limfagyslės būna pažeidžiamos), kaip dažnai kartojosi „rožė“ ir nuo jūsų gyvenimo būdo.

Reikia suprasti, kad viskas yra laikina ir silpnumas taip pat yra laikina būsena, tačiau reikalauja daug kantrybės. Pati geriausia priemonė vėl sustiprėti yra sportas. Ne kineziterapija, o judėjimas, kai pakeliamas pulsas iki jūsų galimos ribos, atsižvelgiant į sveikatos niuansus, priverčia raumenis vykdyti tam tikrus cheminius procesus, kurių dėka kūnas stiprėja ir silpnumas atsitraukia. Be to, sportuojant pasikeičia ir hemoglobino kiekis kraujyje – jei jis buvo per mažas, po truputį grįžta į normą. Šias treniruotes privalo vykdyti specialistas, turintis atitinkamą išsilavinimą.

Tai tik maža dalis klausimų, kuriuos mums užduodate. Padėkite mums pildyti šią skiltį ir užduokite klausimus skyrelyje Rašykite Mums. Klausimai turi būti susiję su limfotaka, judesiu, psichologija ar gyvenimo būdu.